Hogyan fűzz ásvány karkötőt otthon
Hogyan fűzz ásvány karkötőt otthon
Összefoglaló:
- Bevezető;
- Mire fűzzünk?;
- Mire van szükség a karkötő megfűzéséhez?;
- Kezdjünk neki a fűzésnek;
- Csomó megkötése;
- Csomó elrejtése;
- Karkötő ellenőrzése;
- Videó a karkötő fűzéséről.
Bevezető
Ha szívesen fűznél te is otthon magadnak karkötőt, de nem tudod, hogy hogyan kezdj hozzá, nem tudod milyen alapra érdemes fűzni vagy éppen nem tudod, hogy milyen módszerrel kell a végén a csomót „atombiztosra” kötni, akkor gyere és tarts velem ebben a blogbejegyzésben. Pontról pontra leírom neked, hogy miket érdemes szem előtt tartanod és miként tudod te is otthon egyszerűen megfűzni a karkötődet. Plusz, a blogbejegyzés végén találsz majd egy videót, ahol a gyakorlatban is bemutatom neked ezeket a folyamatokat.
Mire fűzzünk?
Attól függően, hogy milyen alapot szeretnénk karkötőnknek, válasszuk ki a megfelelő rugalmas gumis damilt. Ebből választhatsz fehéret, feketét és átlátszót is. Minél erősebb alapot szeretnénk karkötőnknek, annál vastagabb damilt érdemes választani. 0,2 mm-től egészen az 1 mm-es damilig. Én személy szerint a 0,8 mm-es damilt ajánlom, mely kellőképpen erős, és még könnyebben elrejthető a csomója is. Természetesen választhatod a vékonyabb damilokat is, de véleményem szerin a 0,8 mm-es damilnál nem érdemes vékonyabbat választani, ha erős és hosszantartó karkötőt szeretnénk.
Mire van szükség a karkötő megfűzéséhez?
Pár dologra lesz csak szükséged, amit akár otthon is megtalálhatsz. Lássuk ezeket. : )
- gumis damil;
- olló;
- ásvány gyöngyök/egyéb díszek;
- gyöngyfűző tálca vagy akár egy konyharuha, amelyre a gyöngyöket teszed.
Kezdjünk neki a fűzésnek
- A választott ásvány gyöngyöket érdemes sorba rendezni, olyan módon, ahogyan szeretnénk, hogy a karkötőnk kinézzen. A legegyszerűbben ezt egy gyöngyfűző tálca segítségével tehetjük meg, de akár egy tiszta konyharuhát is hívhatunk segítségül. A lényeg az, hogy a gyöngyök ne guruljanak szét, és sorba egyenek rendezve a díszek a gyöngyökkel egyetemben.
- Fogjuk a választottdamilt a kezünkbe. Érdemes úgy megfogni, hogy az a vége is rögzítve legyen a damilnak, amelyet éppen nem a fűzésre használok, mert a felfűzött ásvány gyöngyök könnyen „megszökhetnek” a nem lefogott damil végén. Én például úgy szoktam csinálni, hogy a jobb kezem mutató- és hüvelykujjam között fogom azt a damil véget, amelyen keresztül a gyöngyöket fogom felfűzni. A damil másik végét (amelyet nem használok) a kis- és a gyűrűsujjam közé szorítom.
- Ha a rögzítéssel megvagyunk, akkor kezdhetjük is a fűzést! Szép sorban kezdjük el felfűzni a gyöngyöket és a díszeket, amelyet magunk elé már összekészítettünk.
Csomó megkötése
A legjobb és a legegyszerűbb módszer a damilos karkötő megkötésének csomózására a sebészcsomó. A sebészcsomót könnyedén elkészítheted, és a jól alkalmazása esetén rendkívül erős és biztos lezárást adsz a karkötődnek. Lássuk is, hogyan is kell. Ha vizuálisabb alkat vagy, akkor a blogbejegyzés végén a YouTube videónkban meg is nézheted a sebészcsomó elkészítését.: )
- A damilra felfűzött gyöngyöket a damil két végén kissé toljuk össze, hogy szorosan legyenek.
- Attól függően, hogy milyen kezes vagy (én jobb kezes), a jobb kezedben lévő damilszálat ráfekteted a bal kezedben lévő damilszálra, majd alulról áthurkolod (itt érdemes két hurkolást végezni, mielőtt jól meghúzzuk a damilt).
- A kapott „hurkolást” jó szorosan meghúzzuk.
- Újra a jobb kezedben lévő damilszálat ráfekteted a bal kezedben lévő damilszálra, majd ismét áthurkolod.
- Az így kapott „hurkolást” ismét jó erősen meghúzod.
- A felesleges damilt egy ollóval a csomóhoz közel vágjuk el.
Csomó elrejtése
A csomót a legegyszerűbben egy csomórejtő dísszel tudod elrejteni vagy egy nagyobb lyukkal rendelkező dísszel, melybe bele tudod húzni. Viszont, ha nem alkalmazol díszeket a karkötődben, akkor is el tudod rejteni a csomót. A 0,8 mm-es damilig bezárólag (az 1 mm-es damilnál ez már nem valószínű, hogy működni fog) úgy is el tudod rejteni a csomót, hogy megfigyeled van-e az adott gyöngyök között olyan, mely nagyobb furattal rendelkezik (általában mindig található). Ha megtaláltad ezt a gyöngyöt, akkor érdemes ezzel a nagyobb furattal kezdeni a fűzést, mert akkor a csomó pont a nagyobb furat mellett fog elhelyezkedni, és így egyszerűen csak belehúzzuk a csomót a lyukba.
Érdekesség: Számos helyen még ragasztót is nyomnak a furatba, ahol a csomó van, és így rögzítik, hogy semmi esetre se csússzon ki a furatból a csomó.
Karkötő ellenőrzése
A karkötő ellenőrzését könnyedén el tudod végezni. Fogd meg az elkészült karkötődet mind a két kezedbe, és kicsit húzd szét az ellenkező irányba (semmi esetre se teljes erőből, hiszen nem az a cél, hogy elszakítsuk, hanem az ellenőrzése). Ha esetleg sérült és gyenge volt a damil, vagy éppen a csomó nem bizonyul elég erősnek, akkor biztosan elszakad. Ha viszont minden rendben van, akkor már viselheted is az újdonsült karkötődet.: )
Videó a karkötő fűzéséről
Ha szeretnéd gyakorlatban is látni a fentiekben leírtakat akkor kattints és nézd meg videónkat, és ha van kedved, akkor iratkozz fel YouTube-csatornánkra is.
Ez is érdekelhet:
Minden, amit az ásvány kulacsról tudni kell
Ásványok, amiket nem érhet víz
Minden, amit a csakra karkötőről tudni kell
A szerencsefák, más néven az életfák története
Ásványok felöltése és programozása
7+1 ok, hogy miért tökéletes karácsonyi ajándék egy nő számára az ávány